Velikonoční nadílka dalšího snížení úrokových sazeb

Vydáno: 

29 března, 2024
Velikonoční nadílka dalšího snížení úrokových sazeb
29 března, 2024

Ještě před velikonočními svátky přišla Česká národní banka s dalším půlprocentním snížením svých úrokových sazeb, na které okamžitě reaguje i Bytové družstvo Bydlení Brandýs – novým členům družstva dává nově garanci budoucí úrokové sazby ve výši 4,29 %. Tento krok představuje další snížení měsíčních splátek o více než 2,5 tisíce korun! A to je skvělá zpráva pro všechny, kteří přemýšlí o svém budoucím bydlení.


A přitom nemusí jít o poslední slovo. Je totiž třeba mít na paměti, že bytové družstvo bude svou úrokovou sazbu pro čerpaný úvěr upřesňovat až v závěru letošního roku. Podle většinových předpokladů by měla po zbytek roku úroková sazba centrální banky spíše postupně klesat. To bude mít ve svém důsledku pozitivní vliv i na finální úrokovou sazbu pro BD Bydlení Brandýs. Členové družstva mohou tak počítat s tím, že jejich měsíční splátka bude ve výsledku ještě lepší, než nyní garantují sami zakladatelé bytového družstva.


Na druhou stranu není moc prostoru pro váhání. Projekt se rychle zaplňuje zájemci. Už nyní registruje družstvo zájemce o více než polovinu celkového počtu bytů. Ale hlavně je zřetelně cítit růst zájmu od počátku roku. Při nezměněném tempu lze očekávat obsazení všech bytů v polovině roku. Může se tak rychle stát, že některé dispozice bytů již nebudou k dispozici.

Podívejte se na aktuální nabídku bytů.


V Praze dne 29. března 2024


Martin Kroh

místopředseda představenstva