7 minut
od Prahy
LOKALITA
Brandýs
nad Labem
7 MINUT
AUTEM DO PRAHY
KLID
POLABÍ
ŠKOLSTVÍ
S KAPACITAMI
7 MINUT
OD PRAHY
LOKALITA
BRANDÝS
NAD LABEM

Klidné historické město leží na obou březích řeky Labe, pouhých 7 minut jízdy po dálnici D10 od hl. města Prahy.

Město si v nejlepším slova smyslu stále udržuje historické tradice a atmosféru spojenou zejména se svatým Václavem. Je zde veškerá občanská vybavenost, bohatý kulturní a společenský život a v blízkosti města příroda.

Díky dobré dopravní dostupnosti do zaměstnání jak do Prahy, tak i Mladé Boleslavi, možnostem péče o děti, dostatečné kapacitě vzdělání v základních i středních školách, řadě příležitostí k využití volného času, sportovních zařízení, aktivit v přírodě, je město předurčeno ke kvalitnímu životu rodin i jednotlivců.

Sedm důvodů, proč bydlení v Brandýse nad Labem

Příroda a sportovní aktivity

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům bohaté možnosti pro sportovní vyžití a aktivní trávení volného času v přírodě.

 

Fotbalová hřiště, tenisové kurty, bowlingové herny, multifunkční sportovní zařízení s krytým bazénem (25m), střeleckým tunelem, halou a tenisovými kurty, jezdecký areál, golfové hřiště, atletické středisko mládeže. Dále pak příjemné trasy pro cyklistiku, běh a turistiku. Rybaření na Labi a koupání v přírodních jezerech obklopených přírodní rezervací Polabí, chráněným území leží jen pár kilometrů od města s krásnou přírodu a mnoha turistickými trasami.

Historické město

k pamětihodnostem souměstí patří především Bazilika sv. Václava. Bazilika je oblíbenou poutní cestou a je spojena s legendou o vraždě sv. Václava. Románský kostel sv. Klimenta ze 12. století je jedním z nejstarších zachovalých staveb svého druhu v České republice. Brandýský zámek je dominantou města Brandýs nad Labem. V současnosti zde sídlí městský úřad a v jeho prostorách se konají různé výstavy a kulturní akce. Ve městě se nachází také starý židovský hřbitov, který je svědectvím bohaté židovské historie regionu.

Centrum města za rohem

V centru města najdete také mnoho malých obchodů, restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat tradiční české jídlo a pití. Městské centrum je také místem, kde se konají různé kulturní a společenské akce. Pravidelně zde probíhají koncerty, výstavy, trhy a další kulturní akce, které přitahují návštěvníky z celého regionu. Centrum Brandýsa nad Labem s množstvím parků a zelených ploch je tak ideálním místem pro všechny, kdo hledají kombinaci historie, kultury a moderního života

Umístění projektu