Kde se v Česku bydlí nejlépe? Vedou Říčany, Praha a Brandýs nad Labem

Vydáno: 

16 prosince, 2023
Kde se v Česku bydlí nejlépe? Vedou Říčany, Praha a Brandýs nad Labem
16 prosince, 2023

Která města v České republice nabízejí nejlepší podmínky pro život?

 

Může se zdát, že vysoká životní úroveň je často spojena s problematickou dostupností bydlení a méně kvalitním životním prostředím.

Při výběru nového domova se lidé rozhodují s ohledem na různé faktory. Většinou hledají místo, kde by mohli vést zdravý a materiálně zajištěný život v prostředí bohatém na kulturní a společenské možnosti, které je zároveň bezpečné a dobře spravované. Jde o to najít lokalitu, kde jsou tyto aspekty v rovnováze, nebo požadovat jejich zlepšení od místní samosprávy. Naším cílem je podpořit lidi v informovaném rozhodování o tom, kde se usadit, a motivovat je k tomu, aby kládli svým zastupitelům relevantní otázky týkající se správy obce a aktivně se podíleli na jejím rozvoji.

Tradičně byl i letos zveřejněn žebříček nejlepších měst a obcí pro život v naší zemi. Říčany ve Středočeském kraji si po šesté za sebou odnesly titul města s nejvyšší kvalitou života. Na opačném konci spektra se umístila Karviná v Moravskoslezském kraji. Index kvality života, jenž byl sestaven projektem Obce v datech a agenturou Deloitte, hodnotí kvalitu života v 206 českých obcích podle veřejně dostupných dat v oblastech zdraví, životního prostředí, materiálních podmínek, vzdělání a sociálních vztahů.

Žebříček jasně dominuje Středočeský kraj s vedoucími Říčany, za nimiž se umístila Praha a na třetí pozici Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Podívejme se spolu na důvody, proč toto souměstí na 3. v ČR / 2. ve Středočeském kraji.

Náměstí Brandýs nad Labem

Klidné historické město leží na obou březích řeky Labe, pouhých 7 minut jízdy po dálnici D10 od hl. města Prahy.

Město si v nejlepším slova smyslu stále udržuje historické tradice a atmosféru spojenou zejména se svatým Václavem. Je zde veškerá občanská vybavenostbohatý kulturní a společenský život a v blízkosti města příroda.

Díky dobré dopravní dostupnosti do zaměstnání jak do Prahy, tak i Mladé Boleslavi, možnostem péče o děti, dostatečné kapacitě vzdělání v základních i středních školách, řadě příležitostí k využití volného času, sportovních zařízení, aktivit v přírodě, je město předurčeno ke kvalitnímu životu rodin i jednotlivců.

Mnoho dalších důvodů, proč bydlet v Brandýse nad Labem.